Lokalizacja


 

Dźwirzyno jest to miejscowość, która z małej osady rybackiej przeobraziła się w typową miejscowość letniskową. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się tego typu miejscowości na polskim wybrzeżu.

 

Obecnie Dźwirzyno to piękna, szeroka plaża, dochodząca miejscami do 40 m, wspaniały wał wydm porośnięty sosnowym lasem, baza noclegowa "na każdą kieszeń", uliczki pełne sklepików, smażalni ryb, stoisk z pamiątkami, port rybacki. Ze względu na swoje położenie Dźwirzyno stało się rajem dla amatorów sportów wodnych i wędkarzy. Poza tym jest tu wiele atrakcji, co sprawia, że co roku odwiedzają nas dziesiątki tysiecy ludzi z całej Polski i zza granicy (głównie z Niemiec).

 

W 1978 roku Dźwirzyno uzyskało status miejscowości uzdrowiskowej. Leczy się tu schorzenia układy oddechowego i krążenia. Coraz bardziej popularne staja się turnusy lecznicze.

 

Choć większość ośrodków jest czynna w sezonie, warto przyjechać tu poza nim. W Dźwirzynie każdy znajdzie coś dla siebie i zrelaksuje się na swój sposób.